Zielona kawa

2013-09-21 17:49

Do niedawna wielu osobom kawa kojarzyła się tylko z aromatycznym ciemnym napojem dodającym energii. Kawę zieloną postrzegano jako półprodukt do wypalenia. Tymczasem okazuje się, że ten półprodukt zawiera wiele dobroczynnych dla zdrowia substancji. Całe to zamieszanie wzbudził; kwas organiczny, przeciwutleniacz, naturalny polifenol, "magiczny" kwas chlorogenowy. Chociaż brzmi nieciekawie, ma on bardzo konkretne właściwości;
- działa bakteriobójczo, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo,
- obniża ciśnienie,
- opóźnia starzenie się,
- pobudza nerki,
- przeciwdziała cukrzycy, regulując gospodarkę insulinową,  
- przyśpiesza metabolizm,
- spala tłuszcz.

co wspomaga odchudzanie, odmładzanie, przeciwutleniacz,


I te ostanie właściwości wzbudziły sensację. Kwas chlorogenowy obniża znacznie wchłanianie cukrów, które jako niezbędne, organizm pobiera z rezerw, powodując odchudzanie. Zielona kawa zmiejsza łaknienie, przyśpieszając uczucie sytości, można więc mniej jeść.

Kolejnym składnikiem jest kwas kawowy, który jest żółciopędny, przeciwdziała zapaleniom i miażdżycy. Obie kawy, czarna i zarówno zielona, zawierają kofeinę, jednak w zielonej jest jej nieco mniej i działa bardzo wolno, można więc przyjąć, że nie ma znaczenia, jako efekt uboczny.
Oczywiście sprzedawcy środków do odchudzania, reklamują zieloną kawę, jako błyskawiczne remedium na otyłość. Tymczasem jest to kolejny suplement diety, bardzo pożyteczny dla zdrowia, lecz nie zastąpi rutynowych, odchudzających praktyk, czyli diety i ćwiczeń gimnastycznych.
Smak naparu z zielonej kawy jest bardzo subtelny, nieco cierpki, przypomina zieloną herbatę. Można dodać nieco miodu dla złagodzenia.
Generalnie polecane są ziarna dobrej jakości, pochodzące z dobrych palarnii. Największe kontrowersje wzbudza kawa w tabletkach, z powodu wątpliwej jakości i niepewnych dodatkowych składników.

Uciążliwe dolegliwości zdrowotne?

Poznaj naturalne sposoby

Kurs

Bonus to wartościowy ebook

Zgadzam się z Polityką Prywatności
 

 

Temat: Zielona kawa

Data: 2013-12-31

Dodał: Madzia

Temat: zielona kawa

uwielbiam zieloną kawę, szczególnie w tabletkach, o jej działaniu można poczytać na chudzianka.pl

Wstaw nowy komentarz