Zabawa z modą

Nie traktujmy mody tak poważnie, apelują projektanci, ale także styliści. Tych ostatnich Polacy, a przede wszystkim Polki, zabierają na zakupy coraz częściej. Po to, by pomogli wybrać najlepsze ubrania i wskazali, które fasony, kolory i materiały dla danej osoby będą najlepsze. To bardzo pozytywnie oceniany trend, dzięki któremu nad Wisłą modę coraz lepiej się zna i bardziej rozumie. Warto się z nią zaprzyjaźnić, ponieważ taka relacja dodaje uroku i wiary w siebie. Moda to temat często podejmowany w rozmowach i choć wpływa na wizerunek jednostki, to jednak nie należy traktować jej zbyt na serio. Można natomiast się nią bawić, pokazując swój styl, osobowość, a niekiedy także swoistą zadziorność.

 

Wskazówki projektantów

Projektanci mody kształtują trendy i decydują o tym, co ludzie będą na sobie nosić. Ci najbardziej znani wpływają na branżę odzieżową w skali światowej. Czy jednak ci, którzy na co dzień tworzą projekty ubrań, mają najlepszy styl? Niekoniecznie. Wystarczy przyjrzeć się, w czym występują niektórzy projektanci na swoich pokazach. Tacy mistrzowie to często minimaliści. Swoje modelki i własnych klientów ubierają w świecidełka i tiule, sami jednak chodzą w wygodnych ubraniach, dresach, t-shirtach i komfortowych butach. O swoim stylu mówią niechętnie, ponieważ dla nich najważniejsze są ubrania przygotowywane do pokazu. Być może jeżeli ktoś całymi dniami i miesiącami myśli o takich małych dziełach sztuki, wówczas swojemu wyglądowi zwyczajnie nie chce poświęcać więcej uwagi niż jest to absolutnie konieczne. Niektórym zależy również na tym, aby nie odciągać swoją osobą wzroku od efektów ich pracy. To, że noszą się skromnie, nie oznacza jednak, że na modzie i dodatkach się nie znają. Projektanci rozumieją modę, jak nikt inny. Dlatego właśnie do nich najlepiej udać się po poradę związaną z ubiorem. Niektórzy z nich to ekscentrycy i mistrzowie w jednym.

 

Przełamywać konwenanse

Przekraczanie granic w świecie mody to norma. Robią to zarówno projektanci uznanych domów mody, jak również zwykli ludzie. I dobrze, ponieważ w przeciwnym wypadku bardzo szybko zapanowałaby stylistyczna nuda. Nie każdy ma odwagę ubrać się inaczej niż wszyscy. Nie zawsze zresztą takie próby wychodzą na dobre takiemu śmiałkowi. Jeżeli jednak ktoś jest przekonany, że poprzez ubiór chce wyrażać siebie, to jak najbardziej powinien to robić. Wszystko w granicach prawa, ale generalnie w szukaniu nietypowych pomysłów nie ma niczego złego. Ważne jest to, aby w noszonych ubraniach czuć się komfortowo. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, wówczas każdy styl i wszystkie pojedyncze sztuki odzieży będą dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *